З 22 по 30 березня 2019 відбулася освітня подорож українських педагогів до Чехії, Німеччини та Угорщини. Подорож під промовистою назвою “Інноваційні освітні технології Європепйського Союзу та його впровадження у програму середньої, старшої та вищої школи”. Програма органічно поєднала у собі як освітню, так і культурно-екскурсійну компоненту.

Візит до німецьої середньої школи

 

Культурно-екскурсійна програма

Навіть досить короткий час (6 днів) дозволив скласти загальне враження про ті країни, де ми побували. Як то кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути, або прочитати у Вікіпедії чи деінде у мережі! А найважливіше – це відчути дух та атмосферу трьох чарівних європейських міст.

Цьому сприяли пішохідні екскурсії, організовані у кожному з відвіданих міст – Прага, Мюнхен, Будапешт, а також додаткові цікавинки, які можна було відвідати у вільний від навчання час.

Прогулянка Прагою

Прага та Будапешт – яскраві, колоритні, барвисті і трішки казкові. Нічні прогулянки по Влтаві і Дунаю нікого не залишили байдужим.

Будапешт

Мюнхен постав в більш стриманих тонах та точних образах. Але і там знайшлося місце для бурхливих емоцій. Це старовинна пиварня Хофсбройхаус, який вдень спокійно та чемно приймає екскурсії цікавих туристів, а ввечері зали сповлені любителів справжнього живого баварського пива, грає колоритний оркестр, пиво ллється рікою, панує атмосфера веселощів і піднесеності.

Важливо бачити світ не лише очима, але й серцем, бути відкритим дарункам, що він надає нам кожного дня. Всі роки радянського застою, залізної завіси, страху і злиднів позбавили старше покоління освітян такої можливості. Втративши колись здатність не боятися і бути відкритими, зараз потроху ми одужуємо і долучаємося до нового. Як добре, що молоде покоління педагогів сьогодні має всі можливості активно відкривати світ та долучатися до традицій інших країн!

 

 

Освітня програма

Візит до Празького освітнього центру

Завдяки активності та живої зацікавленості наших вчителів, лекція в Празькому освітньому центрі перетворилася на вечір запитань і відповідей, жваву дискусію. Нас цікавило все – скільки дітей в класі, чи діляться класи для деяких предметів, який розклад, програма, зарплати, відпустки і багато іншого. По суті, був зроблений порівняльний аналіз систем середньої освіти в Україні та Чеській республіці. Жодне питання не залишилося без відповіді.

Семінар у Празі

Візит до Празького освітнього центру

Візит до німецької середньої школи

Як дорогих гостей зустрічали нас у мюнхенській середній школі, славетною на всю країну ступенем імплементації IT-технологій у навчальний процес.

 

Екскурсія по школі, огляд аудиторій і всіх приміщень, неформальне спілкування з керівництвом, відвідування уроків – все було цікаво і пізнавально. Головне – це орієнтація школи на реальні навички і потреби студентів, необхідні для успішного життя та професійної діяльності.

відкритий урок у німецькій школі

 

Візит до Німецього музею у Мюнхені

Особливої уваги заслуговує семінар від Німецького музею в Мюнхені, під час якого учасники

  • побачили найцікавіші освітні експозиції музею;

Інтерактивні освітні експозиції Німецького музе. у Мюнхені

  • дізналися про мотивуючі способи залучення учнів у навчальний процес за допомогою інтерактивних експозицій
  • побачили, як можна втілити основи робототехніки в уроки інформатики та пожвавити уроки фізики за допомогою цікавих та нескладних експериментів

  • взяли активну участь в інтерактивній вправі, спрямованій на формування розуміння основ наукових досліджень, висування та перевірки наукових гіпотез

основи дсолідницької діяльності

Висновок

Наша дійсно всеукраїнська група, що об’єднала вчителів з Маріуполя, Києва, Одеси, Вінниці, Житомиру та Луганщини отримала безцінний досвід впровадження новітніх освітніх технологій в освітній процес середньої та старшої школи. Учасники подорожі повернулися додому сповнені нових вражень та натхнення.

Освітяни - рушійна сила сусіпльства!

 

авторка статті Олена Попова,

вчителька англійської, учасниця подорожі