17 грудня 2018 року у Центрі громадських ініціатив міста Маріуполь було проведено семінар для педагогів “Ліберальні цінності в сучасній освіті”. Спікер семінару – голова ГО “За якісну освіту” Анастасія Кудлай.

На семінарі розглянули основні ліберальні цінності та їх роль в сучасному освітньому концепті.

Шляхом голосування виявили ліберальні цінності, які, на думку учасників, є головними для сучасної освіти. Цікаво, що такими цінностями стали свобода та гідність.

Учасники поміркували над тим, якою має бути освіта у 2030 році та презентували результати своєї групової роботи колегам. Отже, на думку маріупольських педагогів, у 2030 році

  • освіта має стати більш прогресивною, із активним залученням новітніх технологій; аби це стало можливим, необхідне належне матеріальне оздоблення класних кімнат, з одного боку, та, з іншого, навчання вчителів користуватися сучасними пристроями, такими, як інтерактивні дошки тощо
  • професія вчителя нарешті має стати престижною, аби залучати до шкіл молодих, талановитих та активних педагогів
  • педагоги одностайно погодились із тим, що для забезпечення індивідуального підходу до кожного учня в рамках уроку, необхідно зменшити кількість учнів у класі. Це має бути 16-20 учнів. При наповненні класів 30-40 учнів, яке наявне сьогодні у більшості шкіл, індивідуальний підхід, на жаль, залишається утопією, бажаною реальністю, яка, навряд чи має шанси настати.
  • вчителі-практики мають брати безпосередню участь у розробці навчальних програм, аби зробити їх найбільш релевантними до реальних потреб на інтересів учнів.

Маріупольські освітяни плідно попрацювали у колі однодумців та отримали сертифікати за участь у семінарі.