4 травня 2019 в рамках заходів English Speaking Club у коворкінгу Халабуда відбувся досить незвичайний освітній захід – зустріч з представниками Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

 

Багато хто говорить, що ОБСЄ є дуже закритою організацією. І, напевно, почасти це вірно. Звичайно, можна “прогуглити” та знайти потрібну інформацію. Але отримати її з “перших рук” набагато цікавіше. А від носія мови – native speaker – це прекрасна можливість і отримати достовірну інформацію, і почути живу мову англійською мовою. Ця зустріч планувалася для активних жителів, тих, хто вивчає англійську мову і членів Англійського розмовного клубу – English Speaking Club.

 

Мета заходу – дізнатися про завдання і формах роботи СММ в Україні, і Маріуполі зокрема. Провести зустріч англійською мовою, і таким чином, сприяти його розвитку і просуванню, створювати англомовних середу для тих, хто вивчає англійську мову. Krestin Farnum – представник місії в Маріуполі підготувала презентацію про роботу місії в нашому місті і відповіла на питання гостей.

 

Присутність ОБСЄ в Маріуполі – наша реальність. І знати про це важливо. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) почала свою роботу в 2014. Це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень, не тільки тут, але і у всіх регіонах України. На зустрічі підкреслили, що ОБСЄ збирає неупереджену інформацію і надає її 57-ми країн-учасниць. У цьому полягає основний сенс роботи ОБСЄ.

 

Інформація цей не упереджена, оскільки повідомляються тільки перевірені факти. Її основні завдання – це неупереджено і об’єктивно спостерігати за ситуацією і звітувати по ній, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. На основі отриманих даних складаються рапорти або звіти. Деякі з них подаються щодня або щотижня, інші раз в 2 тижні. Існують тематичні звіти, і такі по конкретних ситуацій.

 

Krestin Farnum особливо наголосила на тому, що їм багато доводиться спілкуватися з місцевими жителями. Найчастіше це люди похилого віку, пенсіонери. Не стільки говорити, скільки слухати їх історії. Про складнощі перетину кордону, втрати і трагедії.

 

В ході зустрічі розбиралися нові специфічні слова і терміни, характерні для сучасних реалій – demining, checkpoint, focal point, cease-fire, outreach, hybrid warfare. Багато з них є досить складними для перекладу.

 

Слухачі задавали уточнюючі питання, проявляючи інтерес до інформації. Зустріч пройшла тепло і невимушено. Krestin трохи поділилася і особистим, розповівши, що це не перший її досвід роботи в подібних міжнародних організаціях. Домовилися про подальші зустрічі та співпрацю.

 

Олена Попова, керівник ESClub, 04 травня 2019, Маріуполь